המרפאה לטיפולי פוריות והפריה חוץ גופית | הח"ג ישראל
» פרופ' שלמה משיח

פרופ שלמה משיח

פרופ' משיח נחשב על ידי רבים, לבכיר רופאי הנשים בישראל, ושימש כמורם של רבים מהגינקולוגים הבכירים בארץ. ממייסדי הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב ומוותיקי המורים למיילדות וגינקולוגיה. שימש ברוב הועדות החשובות של הפקולטה, כגון: ועדת הוראה וועדת מינויים. היה ראש החוג למיילדות וגינקולוגיה במשך שתי קדנציות. שמש כפרופסור מן המניין, חבר הסנט באוניברסיטת תל-אביב ומופקד הקתדרה לחקר מומים מולדים. חנך ולימד מאות של סטודנטים ומתמחים את מקצוע המיילדות והגינקולוגיה, רבים מתלמידיו נעשו מנהלי מחלקות וראשי יחידות בארץ ובעולם ומנחילים את תורתו לתלמידיהם.

במשך למעלה מעשרים שנה ועד שנת 2002, היה פרופ' משיח מנהל האגף למיילדות וגינקולוגיה במרכז הרפואי שיבא, תל השומר. במשך שנים רבות כיהן כנשיא האגודה הישראלית לחקר הפריון ובשנים 1992-2000 נבחר לכהן כנשיא האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, בתפקידים ציבוריים אלו יישם הרבה מעקרונות הבסיס של האבחון והטיפול בתחומים הרבים של המיילדות, הגינקולוגיה והפוריות בישראל. שמש בועדות רבות של משרד הבריאות, כגון יו"ר הוועדה להענקת רישיונות ליחידות להפריה חוץ גופית (IVF) ובקרת פעילותן של היחידות הקיימות, וועדות מייעצות של שרי בריאות, חבר המועצה הלאומית למיילדות, פוריות וגנטיקה וחבר המועצה הלאומית לדמוגרפיה.

פרופ' משיח ניחן ביכולת לחזות את ההתקדמויות העתידיות החשובות של המקצוע וכך חזה את חשיבותה של הכירורגיה האדוסקופית בכירורגיה הגינקולוגית. לשם כך נסע להישתלמות אצל אחד מגדולי הכירורגים הלפרוסקופים בעולם: פרו' קמרן נזאט מאוניברסיטת סטנפורד בארה"ב ועם שובו ארצה הכניס את שיטות הכירורגיה הזעיר פלשנית למחלקתו בתל השומר, ובכללן את השיטות לכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת, כגון לשם כריתת שרירנים וכריתת רחם שלמה. הקים את הצוות המתקדם ביותר לכירורגיה היסטרוסקופית ולפרוסקופית בישראל (אחד מתלמידיו וממשיכי דרכו בתחום הוא פרופ' מוטי גולדנברג). פרופ' משיח מבצע גם כיום ניתוחים אנדוסקופית מתקדמים ומאד גאה בעובדה, שבנו רועי משיח, בחר במקצוע הכירורגיה הלפרוסקופית כתחום התעניינותו העיקרי.

פרופ' משיח המציא והגה כמה חידושים מהפכנים (ברמה עולמית) בתחומי הגינקולוגיה והמיילדות ונזכיר את הגישה המהפכנית והמקורית לטיפול לא ניתוחי בהריונות חוץ רחמיים, שהייתה ביסוד הטיפול התרופתי (במטוטרקסאט) שבא בעקבותיה. כמו כן הציע לעולם את הגישה השמרנית לתסביב השחלה. אודות לעבודותיו המקוריות ופורצות הדרך, נעשה פרופ' משיח הוא למרצה מבוקש במאות כנסים בין-לאומים בעולם בהם הוא מרצה על תוצאות מחקריו ואת רעיונותיו החדשניים, לאלפי רופאים בכל רחבי העולם.

פרופ' משיח הוא מומחה עולמי ובעל שנות ניסיון רבות גם בתחום הטיפול והמעקב בהריונות בסיכון גבוה.
אולם עיקר הישגיו המדעיים והרפואיים היו והינם בתחום הפוריות: יחד עם מוריו, פרופ' רבאו ופרופ' לוננפלד, היה מהחלוצים בארץ בשימוש ב"תרופת הפלא" - תרופה שבמקור הופקה משתן של נשים בגיל המעבר, ומטרתה להשרות ביוץ אצל נשים חסרות ביוץ ואפילו חסרות מחזור חודשי. טיפל באלפי נשים עקרות בתרופה זו ובתרופות המודרניות שבאו בעקבותיה והצליח להעניק לאלפי זוגות חשוכי ילדים, את הילד המיוחל.

הניסיון האדיר, שרכש בשימוש בתרופות הגורמות לביוץ, שימש לו בסיס לטיפולי ההפריה החוץ גופית (IVF). כאשר הודיעו חלוצי ההפריה החוץ גופית בעולם, אדוארדס וסטפטו על הצלחתם בהשגת ההיריון הראשון בעולם מהפריה חוץ גופית (לואיז בראון), הבין את הפוטנציאל הגלום במהפכה זו והיה הראשון בארץ ובין החלוצים בעולם שאימצו אל השיטה, שכללו אותה וגרמו לכך שהפריה חוץ גופית היא, כיום, השיטה היעילה ביותר לטיפול בבעיות פריון שונות. פרופ' משיח נחשב לאחד מאבות ההפריה החוץ גופית" בישראל וזאת היות וייסד (יחד עם תלמידו - פרופ` דור), את היחידה הראשונה בארץ להפריה חוץ גופית (במרכז הרפואי "שיבא" - תל השומר). יחידה שהשיגה הישגים מהותיים ופורצי דרך ברמה העולמית.

יחד עם פרופ' דור ופרופ' לברן, יסד פרופ' משיח את היחידה להפריה חוץ גופית (IVF) בבית החולים "אסותא" ושימש כמנהלה עד למעבר בית החולים אסותא למשכנו החדש ברמת החי"ל. היחידה הפרטית שייסדו ובנו שלושת הפרופסורים (משיח, דור ולברן) נחשבת לגדולה מסוגה בארץ ובין הגדולות בעולם.
פרופ' משיח פרסם יותר מ- 500 מאמרים במיטב העיתונים היוקרתיים במיילדות וגינקולוגיה. זכה עם צוותו במספר רב של פרסים בינלאומיים יוקרתיים. השתתף בעשרות רבות של כנסים בינלאומיים חשובים כיושב ראש וכמרצה מוזמן.

תודות להישגיו המדעיים נבחר לכהן כחבר מערכת של כתבי עת בין לאומיים יוקרתיים כגון:
• The Journal of In Vitro Fertilization and Genetics
• Obstetrics & Gynecologis Survey
• The European Journal of Perinatal Medicine

עיקר גאוותו על עשרות אלפי ילדים שנולדו הודות לטיפולו בזוגות עקרים במשך למעלה מ- 35 שנה, ועל הישגיו במקרים שהוגדרו כ-"אבודים". פרופ' משיח מנהל מרפאה פרטית גדולה ומצליחה ובה עובדים ארבעה רופאים נוספים. במרפאה זו מטפל פרופ' משיח במאות ואלפי פציינטים, רובם הסובלים מאי פוריות על סיבותיה השונות וגם בהריונות ברי סיכון גבוה וניתוחים גינקולוגים.

מתוך מודעות לצרכי ציבור רחב, שידו אינה משגת לפנות לטיפול פרטי, הקים פרופ' משיח יחד עם פרופ' דור ופרופ' לברן את המרפאה הציבורית באסותא (הישנה) ובה טיפלו באלפי זוגות חשוכי ילדים, בהצלחות מדהימות וחריגות, גם לאחר כישלונות מרובים ביחידות להפריה אחרות בארץ ובעולם. כל זאת ללא תשלום.

עתה עם מעבר בית החולים אסותא למשכן החדש ברמת החי"ל, מתכוונים פרופ' משיח ושותפיו להמשיך שרות ציבורי חשוב ולהעניק לנזקקים את הידע והניסיון האדיר שרכשו במשך עשרות שנים של טיפולי פוריות בכלל וטיפולי הפריה חוץ גופית, בפרט. למטרה זו הקימו את המרפאה לטיפולי פוריות והפריה חוץ גופית, שתאפשר למאות הזוגות והיחידים הזקוקים לטיפולי פוריות ושאינם יכולים לממן טיפולים פרטיים, לקבל את הטיפול המעולה והמודרני ביותר, טיפול שינתן בידיהם האמונות של אחד משלושת הפרופסורים מבלי שיידרשו להוצאות מיוחדות (מלבד טפסי 17 של קופות החולים השונות ותשלום סימלי למרפאה).
פרופ' משיח מאחל לכולכם הצלחה רבה בטיפולי הפוריות במרפאה לטיפולי הפריה חוץ גופית

אני מזמין אתכם למרפאת שלושת הפרופסורים - איך מגיעים אלינו?
אתרי הבית שלי -  http://www.ivfclinic.co.il

אתר הקפאת ביציות
אתר תרומת ביציות
אתר הבית של בנק הזרע בהנהלתי

יצירת קשר עם המרפאה הפרטית שלי בטלפון 03-5227474

הכירו את השותפים שלי
פרופ’ דוד לברן
פרופ’ יהושוע דור

design by kitsh.co.il | developed by entry interactive
© מרפאת שלושת הפרופסורים לטיפולי הפריה חוץ גופית, כל הזכויות שמורות