המרפאה לטיפולי פוריות והפריה חוץ גופית | הח"ג ישראל
» פרופ' יהושוע דור

פרופ יהושוע דור

פרופ' דור הוא מנהל היחידה לפוריות והפריה חוץ גופית בבי"ח שיבא מאז 1993. בנוסף הוא מכהן כפרופ' מן המניין בבית הספר לרופאה ע"ש סקלר באוניברסיטת ת"א ומופקד על הקתדרה לפוריות ותכנון המשפחה באוניברסיטת ת"א.

את המומחיות במיילדות, גניקולוגיה ופריון הוא ביצע במחלקת נשים ויולדות בבי"ח שיבא, ובשנת 1979 נסע לאנגליה להשתלם בתהליכי הפריה חוץ גופית והיה שותף פעיל למחקרים שבוצעו בתהליכי הפריה של ביציות וזרע אנוש. מחקרים אלו בססו את בטיחות טיפולי ההפריה החוץ גופית. משחזר, הקים יחד עם פרופ' ש. משיח את יחידת ההפריה החוץ גופית הראשונה בארץ, בבית החולים ע"ש שיבא בתל השומר, שבה נולדה תינוקת המבחנה הראשונה בישראל, בשנת 1982. פרופ' דור, פרופ' משיח ופרופ' לברן הקימו גם את יחידת ההפריה החוץ גופית הפרטית הראשונה בישראל בבית החולים אסותא, בשנת 1987, והיו שותפים ללידת אלפי תינוקות מטיפולים אלו. פרופ' דור זכה להכרה בינלאומית בזכות מחקרו ופעילותו הקלינית בתחום טיפולי פריון וטיפולי הפריה החוץ גופית.

ב-2005 זכה להישג ראשוני בעולם בלידת ילדה בריאה אחרי השתלת קטעי שחלה מוקפאים באישה שחלתה בסרטן, והטיפולים הרסו את שחלותיה. קטעי השחלה שהוקפאו במהלך הטיפולים נשמרו כ-3 שנים ואחרי החלמת האישה הושתלו חזרה לגופה. ניתוח ההשתלה היה חדשני וראשוני פותח עי" פרופ' דור ובוצע יחד עם תלמידו פרופ' מאירוב כשבמהלכו הושתלו קטעי השחלה שהופשרו לשחלת באישה הבלתי פעילה. כעבור 9 חודשים מההשתלה חזרו שחלות האישה לתפקד והיא הרתה וילדה בת בריאה בעקבות שאיבת ביצית מהשחלה המושתלת שבוצעה ע"י פרופ' דור.

פרופ' דור מרצה קבוע בכינוסים בינלאומיים בתחום הפוריות, טיפולי פריון, הפריה חוץ גופית, וטיפולי שימור פוריות.

בנוסף, כיהן פרופ' דור כיו"ר האגודה הישראלית לחקר הפוריות בשנים 1999-2001 והיה ממניחי היסוד לניסוח עמדה של האיגוד הגניקולוגי ומשרד הבריאות בנושא טיפולי פריון. בנוסף, במהלך השנים עסק בהדרכה, חינוך והכשרת רופאים וסטודנטים בתחום הפריון.

פרופ' דור הוא מחברם של מעל 140 עמודי מחקר שפורסמו בעיתונות הרפואית הבינלאומית מהשורה הראשונה בתחום הפוריות והאנדוקרינולוגיה של הפריון.

אני מזמין אתכם למרפאת שלושת הפרופסורים - איך מגיעים אלינו?
אתר הבית שלי:  www.ivfdor.co.il 
יצירת קשר עם המרפאה הפרטית שלי בטלפון 03-5221496

הכירו את השותפים שלי:
פרופ’ דוד לברן
פרופ’ שלמה משיח 

design by kitsh.co.il | developed by entry interactive
© מרפאת שלושת הפרופסורים לטיפולי הפריה חוץ גופית, כל הזכויות שמורות